Bőrápolás terhesség alatt: ezeket az összetevőket kerüld!

Kiderült, hogy babát vársz? Nem tudod, megőrizd-e a korábbi bőrápolási rutinodat, vagy egyes hatóanyagokat le kell cserélned? Hogy ne aggodalmaskodj feleslegesen, cikkünkben összegyűjtöttük neked, azokat a bőrápolási összetevőket amelyeket jobb ha elkerülsz terhesség alatt. 

Bőrápolás terhesség alatt

Terhesség alatt a legtöbb kérdés azzal kapcsolatban merül fel minden kismamában, hogy mit szabad és mit nem? Mi az, ami biztonságos és mi árthat a babának? A gyógyszerek, ételek, étrendkiegészítők mellett, a kozmetikumok kapcsán is releváns ezeket átgondolni. 

Bőrápolás terhesség alatt nulladik lépése

Amennyiben van bármilyen készítmény a rutinodban, amelyben gyógyszernek minősülő összetevő is helyet kapott, ezt javasolt elhagyni. Gondolunk itt például a szteroidokra vagy patikai akné elleni készítményekre. Alapvetően az antibiotikumok sem javasoltak, bár külsőleg nem okoznak feltétlenül problémát. Ha aggódós típus vagy, akkor a patikuson kívül szakorvosokkal – bőrgyógyász, nőgyógyász – érdemes egyeztetni! 

Fényvédelem babavárás idején

A bőrápolás terhesség alatt is nagyon fontos, természetesen ilyenkor is nélkülözhetetlen, hogy foglalkozz a fényvédelemmel, legalább SPF 30-as, de inkább SPF 50-es készítményekkel. Gyakran tapasztalnak a kismamák fokozott fényérzékenységet a 9 hónap alatt, ha ez nálad is fennáll, akkor mindenképp a magasabb faktorszám mellett tedd le a voksod! Kutatások alapján semmi baj a kémiai fényvédők használatával, de ha aggódós vagy a felszívódó hatóanyagok miatt, akkor egyszerűen kerüld el őket! Válassz fizikai, azaz titánium- vagy cink-oxid hatóanyaggal dolgozó változatokat.

Ezeket az összetevőket tedd parkolópályára a terhesség alatt

lllatanyagok

Egyrészt, minden parfüm okozhat irritációt, másrészt, még tovább növelheti a fényérzékenységet, ami végül foltok kialakulásához vezet az arcbőrön. Mivel sok kismama bőre nemcsak a fényre, hanem úgy alapvetően is érzékenyebb lesz a babavárás idején, az illatanyagokkal dúsított termékek inkább kerüljenek le a piperepolcról.

Retinol

Napjaink egyik legnépszerűbb anti-aging összetevője várandósság alatt abszolút tiltólistás, ugyanis magzatkárosító hatása lehet! Sőt, a retinol kiiktatásán akkor is érdemes elgondolkodni, ha még csak tervezitek a gyermekvállalást, így biztosan kitisztul a szervezetedből, mire megfogan a baba.

Anti-aging termék retinol helyett:

Pyunkang Yul Balancing gél
Pyunkang Yul Balancing gél, amely semmilyen irritáló összetevőt nem tartalmaz.

 

Parabének

A környezetkémikusok, bőrápolási szakemberek, zöld aktivisták már nagyon régóta dolgoznak a parabének kitiltásán a kozmetikumokból az EU-ban, ezidáig sikertelenül. Ez a kozmetikai tartósítószer sajnos ösztrogén-szerűen képes hatni, aminek „köszönhetően” például a lánygyerekek nemi érését is előrébb hozhatja. A hormonrendszer megpiszkálása terhesség alatt egyébként is veszélyes; de a hosszútávú kutatások sajnos rákkockázatról is beszámoltak már. Ezt az összetevőt ne csak akkor kerüld, ha épp babát vársz, hanem egyébként is!

Arbutin

Ez a pigmentfoltok halványítására kiváló hatóanyag sajnos szintén a kerülendő kategóriába esik, pláne nagyobb mennyiségben, ha épp várandós vagy. Amennyiben ez a kedvenc hatóanyagod, és el sem tudod képzelni nélküle az életed, egyeztess az orvosoddal, mert nem katasztrófa, ha használod, de érdemes a mennyiségekre nagyon komolyan odafigyelni.

Hámlasztás terhesség alatt – összetevők és tévhitek

Az AHA, illetve a BHA-összetevőjű kémiai hámlasztók kapcsán számos tévhit kering, van, aki egyiket sem, van, aki csak az utóbbit nem javasolja várandósság idején. Ami azonban az igazság, hogy nem kell ilyenkor sem parkolópályára tenni a kémiai hámlasztókat! Az AHA használata esetén azonban még komolyabban kell ügyelni a fényvédelemre, hogy ne jelenjenek meg májfoltok; míg BHA alkalmazásánál alacsony koncentrációjú terméket érdemes bevetni nem többször, mint heti 2 alkalommal.

Klairs fekete cukros bőrradír
Klairs Gentle Black Fekete Cukros Gyengéd bőrradír.

Ha ezeket betartod, akkor nem fogsz ártani a babádnak; ha viszont nagyon aggódsz, akkor keress egy kíméletes, magas minőségű fizikai hámlasztót erre az időszakra. Ilyen például a Klairs fekete cukros bőrradírja, amely parabéntől, ásványi olajtól, alkoholtól, szteroidtól, benzofenontól, szintetikus parfümtől és mesterséges színezéktől mentes.

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Legutolsó blogbejegyzések

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesülj a legújabb akciókról, hasznos és izgalmas tartalmakról és K-Beauty tippekről!